Kryesore

Meta në Vlorë: Më hapët parrullë ju mua, jam rritur me Nanon dhe AgollinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:01 - 16/08/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në një takim me mbështetës në Vlorë tha se qeveria është në panik për shkak të një aksioni të ri opozitar.

“Paniku është i qartë derisa shpikin, jo do bëjmë ligje për sekretar partie…Kur i bënte Saliu këta jo ministra, jo deputetë, këta të PD-së para 20 vjetësh nuk e dinin që Saliu kishte qenë sekretar partie para ‘90. Tani që i futi këta me korrupsionin, me inceneratorët, me portin e Durrësit, u kujtuan këta. Këta janë tregues që u ka dështuar skema, bli opozitën, bli ndeshjen para se të nisë takimi dhe gjithçka ishte aktrim”, tha Meta.

Më tej ai nuk e kurseu batutën, ndërsa tha duke qeshur se vlonjatët I hapën edhe një parrullë.

“Se më hapët dhe një parrullë ju mua që… do flasim pastaj, se ju kishte dehur Luli juve kujtoni se dehesha unë …  Unë jam rritur me Nanon dhe Agollin, që 23 vjeç”, tha Meta”./Opinion.al

Pas