Aktualitet

Meta në familjen Avdia: Legjislacioni nuk u respektua, papërgjegjshmëri nga shtetiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:14 - 04/08/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka qenë sot për një vizitë ngushëlluese në familjen  Avdia. Në një deklaratë për mediat në dalje, të saj Meta tha se kjo ishte një vrasje e paralajmëruar , ndërsa u shpreh i impresionuar nga karakteri i kësaj familjeje.

“Kam mbetur i impresionuar nga forca dhe karakteri i kësaj familjeje fisnike, një tragjedi që nuk ka asnjë lloj justifikimi nga askush, jo vetëm nga autori i papërgjegjshëm, por edhe nga shteti, qeveria, nga bashkia, pasi eksizton një legjislacion për sigurinë në plazhe, që nuk është respektuar në asnjë element të tij.

Është vrasje e paralajmëruar se kanë ndodhur vrasje të tilla edhe më parë, ashtu sikurse kanë ndodhur edhe plagosje dhe akush nuk e ka vënë ujin në zjarr”, tha Meta./Opinion.al

Pas