Kryesore

Meta: Koha për të refuzuar falsitetin, të rinjve nuk iu jep asnjë mundësi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:50 - 23/12/20 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta ka kritikuar përsëri qeverinë “Rama” ditën e sotme.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Presidenti e cilëson falsitet këtë sistem, ndërsa shton se të rinjve në vendin tonë nuk u jepet asnjë mundësi.

“Koha për të refuzuar falsitetin e këtij sistemi, që nuk i dëgjon, nuk i përfshin dhe nuk ju jep asnjë mundësi të rinjve.”-shkruan presidenti.

Kujtojmë se dhe më herët Meta i ka bërë thirrje qeverisë që të angazhojë më shumë të rinjtë, duke theksuar se vetëm në këtë mënyrë do të mundet të ndalohet largimi i tyre nga Shqipëria./ Opinion.al

Pas