Bota

Francë/ Vrau tre policë, gjendet i pa jetë autori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:01 - 23/12/20 |
Opi Nion

Autori i vrasjes së tre efektivëve të policisë në mesnatë në Francë është gjetur i pajetë.

Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Punëve të Brendshme Brendshme, Gerald Darmanin, përmes një postimi në “Twitter”, duke mos dhënë detaje nëse ai mund të jetë vetëvrarë apo është qëlluar nga autoritetet.

Efektivët e policisë u qëlluan për vdekje nga një 48-vjeçar në një fshat të Francës. Ata kishin shkuar në banesën e autorit pasi ishin njoftuar për për dhunë në familje, pasi 48-vjeçari dhunonte bashkëshorten e tij.

Gruaja e agresorit nuk pësoi lëndime dhe aktualisht ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore, po ashti dhe një efektiv tjetër që mbeti i plagosur është jashtë rrezikut për jetën./ Opinion.al

Pas