Sport

Messi luan për herë të parë me fanellën e PSG, ja skuadra kundërshtare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:54 - 16/08/21 |
Opi Nion

Lionel Messi do të bëjë debutimin e parë me PSG këtë muaj në ndeshjen e 4-të dhe në ndeshjen jashtë fushe kundër Reims.

Bëhet me dije se ndshja do të luhet më 29 gusht.

Messi u stërvit për të tretën herë ditën e sotme pas kalimit të tij historik nga Barcelona dhe është në procesin e arritjes së standardeve të larta të fitnesit të trajnerit Mauricio Pochettino.

Ylli argjentinas është vendosur me familjen e tij në Paris, teksa është duke marr pjesë në stërvitjet e Paris Saint-Germain dhe debutimi i tij pritet të bëhet në ndeshjen e 4-të dhe në ndeshjen jashtë fushe kundër Reims më 29 gusht.

Ndeshja e kësaj të premteje jashtë në Brest ka të ngjarë të vijë shumë shpejt, edhe pse Messi ende mund të udhëtojë me ekipin në qytetin veriperëndimor në Brittany./Opinion.al

Pas