Kryesore

“Merren me nënën time të ndjerë”, Rama reagon pas akuzave të Bashës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:42 - 16/10/20 |
Al Do

Kryeministri Rama ka reaguar pas akuzave të kreut të PD, Lulzim Basha për inceneratorët.

Në një status në Twitter, Rama shkruan se kreu i PD ngatërron investimin privat me pagesën 29€ për ton nga shteti, kur në Europë shtetet paguajnë deri 150€ tonin për të njëjtën gjë.

Sipas Lulëzimit nuk duhen paguar plehrat që shkojnë në Sharrë po duhen bërë mal me re helmi mbi Kombinat! Vazhdon të ngatërrojë investimin privat me pagesën 29€ për ton nga shteti, kur në Europë shtetet paguajnë deri 150€ tonin për të njëjtën gjë! Çfarë mjerimi ky debat absurd! Merren me nënën time të ndjerë dhe shajnë si të dehur,e kujtojnë se do gënjejnë shqiptarët duke ua bërë të bardhën të zezë me balonat tabake e tauke që i nxjerrin nëpër dyert e fushave sanitare sa në Sharrë e sa në Fier,për të recituar vjershat e mjerimit që në fakt e mishêrojnë! Duan s’duan Lulëzimi dhe balonat e tij Shqipëria do pastrohet nga malet e plehrave, Tirana, Durrësi, Elbasani, Fieri, Vlora e me radhë nuk do të kthehen tek malet e plehrave të Saliut e të partisë që ka program rrënimin e rrëmujën në çdo fushë të jetës shqiptare!”, shkruan Rama.

Kryedemokrati Basha akuzoi qeverinë se ka kryer vjedhjen e shekullit me këto kontratat e inceneratorëve dhe shtroi pyetjen se çfarë e detyroi atë të merrte sipas tij 17 vendime brenda dite për dhënien e konçesioneve. Ai iu drejtua me thirrje të drejtpërdrejtë kreut të SPAK, Arben Kraja, që të dalë e të tregojë se në çfarë faze janë hetimet për kontratat e inceneratorëve./ Opinion.al

Pas