Kryesore

“Merr laps e letër dhe jep deklarimet”,Imeraj debat me Bardhin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:04 - 08/01/22 |
Opi Nion

Prej pak orësh në godinën e selisë blu ndodhet prokurorja Elisabeta Imeraj dhe Policia e Shtetit. Mësohet se deri më tani po bëhet mbledhja e provave, pasi gjatë protestës së sotme pati përdorim të sendeve të forta.

Për shkak të punës, hetuesit kanë kërkuar që asnjë person mos të futet në ambientet e selisë blu.

Por kjo gjë nuk është pëlqyer nga sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi i cili pati edhe një debat me drejtueses së Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj pasi ai ka ngulmuar të lejojë median të futet brenda godinës.

Mësohet se Bardhi ka kërkuar që të lejojnë komunikimin me mediat, por Imeraj i ka kërkuar që të marrë laps dhe letër dhe të japë dëshminë e tij dhe të pranishmëve për ngjarjet që ndodhën gjatë protestës.

Pas