Aktualitet

“Akte dhune në PD”, reagon DASH: Shmangni zonën dhe qëndroni të vëmendshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:32 - 08/01/22 |
Opi Nion

Pas reagimit të ambasadës amerikane në Tiranë ka ardhur edhe reagimi i DASH. Përmes një postimi në faqen zyrtare të Departamentit Amerikan të Shtetit, shkruan se protesta u përshkallëzua në akte dhune.

DASH iu drejtohet me një mesazh shtetasve amerikan dhe iu bën thirrje që të shmangin zonën rreth selisë së Partisë Demokratike, e cila tashmë është kthyer në një skenë krimi.

Gjithashtu thekson faktin se incidente të tjera mund të shfaqen në pjesë të tjera të qytetit.

Protesta në selinë e Partisë Demokratike është përshkallëzuar në dhunë, me incidente të forcës fizike dhe gazit lotsjellës. Shmangni zonën dhe qëndroni të vetëdijshëm për rrethinën pasi mund të shfaqen incidente në pjesë të tjera të qytetit”, shkruhet në njoftim./Opinion.al

Pas