Aktualitet

Merkel me liderat e rajonit: E pamundur të vizitoja të gjitha shtetet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:17 - 14/09/21 |
Opi Nion

Pas pritjes nga kryeministri Edi Rama në Pallatin e Brigadave, Merkel ka vijuar me takimin me liderët e Ballkanit Perëndimor në Tiranë.

Bëjmë me dije se Merkel ndodhet në Tiranë në kuadër të Procesit të Berlinit. Takimi ka nisur në orën 12:00 në në Tirana Buisnes Center, në zonën e Rinasit. Ndërkohë kanë falë edhe pamjet e para.

Merkel i falënderon kryeministrat e Ballkanit që kanë ardhur, ndërsa shprehet se do të donte t’i vizitonte të gjitha vendet por do t’i merrte shumë kohë dhe se ishte e pamundur.

“Faleminderit që erdhët! Doja të vija në çdo vend por ishte e pamundur. Do të duhej 3-4 ditë por situata nuk e lejonte. Edi faleminderit. Është shumë bukur këtu, është investim gjerman,” tha Merkel.

Pas