Aktualitet

Mëngjesi nis me vranësira,por mesdita sjell rrebeshe,si parashikohet moti për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:20 - 22/11/21 |
Opi Nion

Një sistem vranësirash do të vendoset në territorin shqiptar duke gjeneruar shira si fillim në zonat perëndimore dhe gradualisht do të përfshijë të gjithë vendin. Pas mesditës vranësirat do të shtohen duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtër.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në orët e para të ditës duke shënuar 5°C ndërsa mesdita sjellë rënie ku vlera maksimale zbret në 23°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në brigjet detare dallgëzim mbi 4 ballë./Opinion.al

Pas