Bota

Medvedev: Pushtimi i Ukrainës do të vazhdojë, të arrihen qëllimet e Putinit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:29 - 26/02/22 |
Opi Nion

Ish-Presidenti i Rusisë, Dmitry Medvedev, deklaron se vendi i tij nuk ka nevojë për lidhje diplomatik me vendet perëndimore, pas sanksioneve të vendosura nga SHBA dhe BE.

Medvedev është shprehur se pushtimi i Ukrainës do të vazhdojë, derisa të arrihen qëllimet e përcaktuara nga Presidenti Vladimir Putin.

Medvedev gjithashtu ka dënuar pezullimin e Rusisë nga Këshilli i Evropës, por është mburrur se kjo i ka ofruar Moskës një mundësi për të rivendosur dënimin me vdekje në ligjin rus.

Pas