Bota

Ministri ukrainas thirrje ruseve: Merrini burrat në shtëpi, ose do t’jua vrasim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:53 - 26/02/22 |
Opi Nion

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmitry Kuleba iu ka bërë thirrje grave, nënave dhe vajzave të Rusisë.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ministri ka postuar foto të disa ushtarëve rus tq kapur rob, ndërsa krahas saj iu drejtohet nënave dhe grave ruse që të marrin djemtë dhe burrat e tyre nga Ukraina.

Kuleba thotë se nëse vijojnë të vinë në Ukrainë do të priten me armë.

Nëna, gra dhe vajza të ushtarëve rusë! Merrni burrat tuaj në shtëpi. Ata erdhën në një tokë të huaj për të vrarë njerëz të pafajshëm, për të shkatërruar shtëpitë tona. Qeveria juaj po gënjen. Populli i Ukrainës i pret me armë, jo me lule. Kërkoni nga autoritetet të ndalojnë luftën pushtuese, shpëtoni të dashurit tuaj!”, shkruan Kuleba në Twitter./ Opinion.al

 

Pas