Aktualitet

Mediu i koalicionit të djathtë: PD të mos anashkalojë reformën në drejtësiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:33 - 06/05/16 |
b.f

Fatmir Mediu ka mbledhur republikanët e rretheve ku ndër të tjera foli edhe për reformën në drejtësi. “Duhet patjetër një qëndrim i unifikuar i së djathtës dhe i opozitës në tërësi, bashke me qytetaret, duke konkretizuar aksionin politik si në Reformën në Drejtësi, ashtu edhe në atë zgjedhore”, tha Mediu.

Duke e vlerësuar Reformën në Drejtësi, si hap themelor për rikthimin e shtetit brenda kuadrit ligjor, Mediu nënvizoi se e djathta nuk duhet të anashkalojë, madje te ketë prioritet të saj, Reformën Zgjedhore. “Reforma Zgjedhore dhe garantimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, është detyra kryesore e opozitës.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas