Kronikë

Me vrap për të dalë në rrugë, momenti kur shqiptarët arratisen nga burgu në ItaliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:29 - 10/06/22 |
Opi Nion

Mediat italiane kanë publikuar momentin e arratisjes së shqiptarëve nga burgu i Trevisos në Itali.

Në pamjet e publikuara ata shfaqen teksa vrapojnë nëpër ara për të dalë në rrugën kryesore. E ngjashme me një skenë filmi tre shqiptarët prenë hekurat e qelisë dhe zbritën poshtë me çarçafë. Dy prej tyre u kapën menjëherë nga policia e burgjeve, ndërsa 27-vjeçari Edison Pula arriti t’i shpëtojë efektivëve.  Pula,  njihet si anëtar i bandës së Niklës.

Ai është arrestuar në Shkurtin e vitit të kaluar në Itali si pjesë e një bande grabitësish. Përveç akuzave të grabitjes, ai akuzohet edhe për vrasje të mbetura në tentativë, posedim i lëndëve plasëse dhe trafik droge, vepra penale që i ka kryer jashte Italisë./Opinion.al

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pas