Kronikë

Shoferi i dehur me makinë plagos policin, pamjet kur efektivët e ndjekin me vrapBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:58 - 10/06/22 |
Opi Nion

Një efektiv policie ka mbetur i plagosur mbrëmjen e së enjtes pasi është përplasur nga një automjet që lëvizte në sens të kundërt në lagjen numër 1 të Durrësit.

Mësohet se efektivët e Durrësit i kanë bërë shenjë të ndalojë makinën, por drejtuesi i automjetit Hysen Pici ka vijuar lëvizjen dhe nuk i është bindur urdhrit, duke përplasur punonjësin e policisë.

Autori Hysen Pici është ndjekur me vrap nga efektivët, derisa ka rënë në pranga. Ai ishte në gjendje të dehur dhe i armatosur. Gjatë ndalimit policia ka qëlluar në ajër./Tv Klan

Pas