Kronikë

Me shpejtësi 160 km/orë, pamje para aksidentit ku humbi jetën 23-vjeçarja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:57 - 29/01/21 |
Doriana Çepunaj

Janë publikuar pamjet, 3 minuta para se të ndodhte aksidenti i rëndë në autostradën Vlorë-Levan ku humbi jetën 23-vjeçarja Anxhela Çapo dhe mbeti e plagosur shoqja e saj Silvana Muho, 22 vjeçe.

Dy vajzat kanë qenë duke udhëtuar me makinën tip “Hyndai” me një shpejtësi që i kalonte 160 km në orë në një kohë që në këtë autostradë limiti maksimal është 90 km në orë. Siç duket nga pamjet, para aksidentit tragjik vajzat ishin duke publikuar video në rrjetet sociale.

Aksidenti i rëndë ndodhi mbrëmjen e së martës, sipas njoftimit të policisë në orën 19:25 minuta. Ndërkohë që videot e bëra nga vajzat janë në orën 19:22 minuta, 3 minuta para përplasjes të makinës me trafikndarësen.

Pas