Kryesore

Me intervistën e Escobar “shigjeton” Berishën?Kim:Jeni lodhur nga “spin doktorët”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:57 - 12/01/22 |
Opi Nion

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka shpërndarë në rrjetet e saj sociale intervistën e Grabiel Escobar, i cili ka folur për “Zërin e Amerikës”.

Në postimi e saj në “Twitte”, Kim duket se “shigjeton” Berishën, ndërsa u bën thirrje atyre që lexojnë intervistën ta gjykojnë vetë atë se çfarë ka thënë Zv/Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar.

“Jeni lodhur nga “spin doktorët”? Gjykojeni vetë. Ja çfarë tha në të vërtetë Zëvendës Ndihmës Sekretari Escobar. Ai diskutoi gjithashtu integrimin ekonomik rajonal (përfshirë Ballkanin e Hapur dhe Procesin e Berlinit), Kosovë-Serbi, etj,”-shkruan ambasadorja Kim./Opinion.al

Pas