Kronikë

Me heroinë me vete, arrestohet shoferi dhe 39-vjeçarja në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:33 - 24/08/21 |
Opi Nion

Një 34-vjeçar dhe një 39-vjeçare është vënë në pranga nga policia e Tiranës pasi në mjetin që ata po udhëtonin Forcat e Posaçme “Shqiponjat” gjetën dhe sekuestruan një sasi me lëndë narkotike heroinë.

Autoritetet bëjnë me dije gjithashtu se 34-vjeçari M.Z. drejtonte automjetin nënë efektin e lëndëve narkotike.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve M. Z., 34 vjeç dhe H. B., 39 vjeçe, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin që shtetasi M. Z., 34 vjeç, drejtonte nën efektin e lëndëve narkotike, Forcat e Posaçme “Shqiponjat” gjetën dhe sekuestruan një sasi me lëndë narkotike heroinë”, njofton policia./Opinion.al

 

Pas