Bota

Më 8 nëntor SHBA hap kufijtë për udhëtarët e vaksinuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:04 - 15/10/21 |
Opi Nion

Duke filluar që nga 8 nëntori, Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të hapin kufijtë për të gjithë udhëtarët europian të vaksinuar plotësisht kundër COVID-19.

Lajmi është konfirmuar nga një zyrtar I Shtëpisë së Bardhë.  Ndër të tjera bëhet me dije se akoma nuk ka një sqarim në lidhje me atë se çfarë quajnë të vaksinuar amerikanët.

Qendrat për Parandalimin e Sëmundjeve dhe Kontrollit në përgjithësi i konsiderojnë të vaksinuar plotësisht ata që kanë marrë kursin e plotë të njërës prej vaksinave të autorizuara nga Organizata Botërore e Shëndetit.

Pas