Rajoni

COVID në Greqi, humbin jetën 27 qytetarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:53 - 15/10/21 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i rasteve të reja me COVID-19 në Greqi.

Autoritetet shëndetësore në vendin fqinj, bëjnë me dije se gjatë 24 orëve kanë  humbur jetën  27 qytetarë nga koronavirusi.

Po gjatë këtij harku kohor, në Greqi janë shënuar 2,665 raste te reja me koronavirus. Që nga fillimi i pandemisë 689.896 qytetarë janë infektuar me Covid-19 dhe 15,317 vdekje.

Pas