Bota

U qëllua disa herë me thikë, humb jetën deputeti në Britani


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:28 - 15/10/21 |
Opi Nion

Ka humbur jetën deputeti konservator David Amess pasi u qëllua disa herë më thikë nga një person teksa ishte në një takim me qytetarët në Essex.

Lidhur me ngjarjen e rëndë policia ka arrestuar një person të dyshuar si dhe ka sekuestruar thikën që u përdor për të goditur disa herë deputetin 69 vjeçar.

Amess babai i pesë fëmijëve ishte deputet që nga viti 1983./ Opinion.al

Pas