Kryesore

Mbyllet procesi zgjedhor në degët nr.15 Tiranë dhe Pukë, ja kush janë fituesit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:51 - 23/04/22 |
Opi Nion

Komisioni i Rithemelimit njofton se ka përfunduar procesi zgjedhor në degët nr.15 në Tiranë dhe në Pukë.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale ka informuar se pas përfundimit të numërimit të fletëve të votimit u shpall fitues në degën nr.15 Tiranë Florind Mansaku.

Ndërsa në degën Pukë është shpallur fitues Demir Hyseni me 67% të votave.

Kujtojmë se më herët u shpallën fituesit kryetarët e PD në degët Poliçan, Kolonjë dhe Dimal./Opinion.al

Pas