Aktualitet

Mbyllet numërimi në Shijak, PS fiton me 53.38%


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:27 - 27/04/21 |
Opi Nion

Është mbyllur procesi i numërimit të votave në Bashkinë e Shijakut. Në këtë bashki ka kryesuar Partia Socialiste me 7985 vota ose 53.38% , e ndjekur nga Partia Demokratike me 5849 vota ose 39.10% dhe e treta renditet LSI me 841 vota, 5.62%.

Ndërkohë në qarkun e Durrësit vijon numërimi ku nga 481 qendra votimi janë numëruar vetëm 345 deri më tani, ku kryeson PS me 49.82%, më pas renditet PD-ja me 41.57 % dhe më pas LSI me 4.49 %./Opinion.al

Pas