Aktualitet

Mbyllet numërimi në Korçë, kush janë 11 deputetët e rinj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:00 - 29/04/21 |
Opi Nion

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për kandidatët edhe në qarkun e Korçës. Sipas të dhënave të KQZ nga Partia Socialiste, e cila në këtë qark fitoi 6 mandate më i votuari është Niko Peleshi me 11,479 vota, më pas vjen Ilirian Pendavinji me 6236 vota, Blerina Gjylameti 5447 vota, Ilir Topi 5046 vota, Olta Xhaçka 4795 vota.

Ndërkohë nga Partia Demokratike më i votuari rezulton Ervin Saliani me 9428 vota, më pas vjen Seladin Jakupllari me 7425 vota, Bledjon Nallbati 7415 vota, Edmond Spaho 5938 vota dhe Sorina Koti me1622 vota./Opinion.al

Pas