Aktualitet

Mbyllet kopshti në Tiranë, disa punonjës rezultuan pozitivë me COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:19 - 13/10/20 |
Al Do

Kopshti nr. 41 në Tiranë është mbyllur pasi disa punonjës të institucionit rezultuan të prekur me COVID-19.

Drejtoresha, një sanitare dhe një edukatore e kopshtit dolën pozitive në tamponët e koronavirusit.

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor, vendosi që kopshti të mbyllet për 14 ditë.

Pas identifikimit të rasteve pozitive janë karantinuar punonjësit e tjerë të kopshtit.

Ata janë në pritje të rezultateve të tamponit ndërkohë po punohet për gjurmimin e rasteve të dyshuara. /Opinion.al

Pas