Aktualitet

Mblidhet kryesia e Grupit Parlamentar të PD, fokusi i diskutimeve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:07 - 20/09/21 |
Opi Nion

Këtë të hënë është mbledhur kryesia e grupit parlamentar të Partisë Demokratike. Mësohet se në selinë blu është diskutuar për strategjinë e opozitës në Parlament.
Gjatë mbledhjes është diskutuar edhe për situatën në PD pas vendimit për largimin e Berishës nga Grupi Parlamentar i PD-së. Flamur Noka ka debatuar gjatë mbledhjes, duke kërkuar që t’i jepet zgjidhje situatës së krijuar, pasi sipas tij ky është problemi më i madh i PD. Flamur Noka ka deklaruar se pa diskutuar çështjen e Berishës, nuk mund të diskutohet asgjë tjetër.

Në përfundim të mbledhjes, deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj tha se opozita ka vetëm një armik dhe ai është Edi Rama. “Armiku ynë i vetëm është Edi Rama. Do të bëhet çdo gjë për të larguar Edi Ramën”. Më tej Alibeaj tha: “Me atë do luftojmë të gjithë me strategji dhe me çdo mjet tjetër”.

Gjithashtu mësohet se gjatë ditës së sotme kryedemkrati Basha po zhvillon takime me krerët e degëve lokale të PD në qarkun e Fierit. Këto takime të Bashës me krerët e degëve të Fierit vijnë një ditë para takimit që ka paralajmëruar Berisha në këtë qytet./Opinion.al

Pas