Kryesore

Mbledhja e Bashës me drejtuesit e degëve, flitet për mosnjohje zgjedhjesh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:42 - 03/05/21 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përfunduar mbledhjen e pasdites me me sekretarët dhe kryetarët e degëve të kësaj force politike. Sikurse mësohet në këtë takim është  diskutuar mbi zgjedhjet e 25 Prillit, ndërsa burimet e para për Opinion.al thonë se Basha iu ka kërkuar krerëve të PD që të mos njihen, ndërsa ende nuk ka një vendim apo reagim zyrtar.

Partia Demokratike në këtë mbledhje ka ngritur një grup pune të përbërë kryesisht nga juristë për të mbledhur prova lidhur me pretendimet e tyre për manipulim të zgjedhjeve të 25 Prillit nga mazhoranca.

Kujtojmë se paraditen e sotme, Basha u takua me shefen e misionit të OSBE/ ODIHR dhe ambasadorin italian, të cilët i ka njohur me pretendimet e PD për manipulim të zgjedhjeve nga ana e PS.

Pas