Kryesore

Paloka: Diferenca mes PD dhe PS janë votat e familjes Rakipi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:39 - 03/05/21 |
Opi Nion

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit.

Në “Abc News”, Paloka është shprehur se diferenca e votave mes PD dhe PS është 30 mijë bota, aq vota sa siguruan mandatet e deputetit për djalin dhe dhëndrin e Aqif Rakipit.

Paloka tha ndër të tjera se ngjarja e Elbasanit vërtetoi se denoncime e tyre për shitblerje gjatë fushatës ishin të vërteta.

“Deklaratat nuk e ndryshojnë realitetin. Kanë simbolika këto zgjedhje. Taulant Balla është njeriu më i votuar. Në Tiranë fiton Tom Doshi dhe Aqif Rakipi me dy vetë. Aq është diferenca jonë me PS 30 mijë vota sa ka marrë Qifja. Unë skam kërkuar vota personale fare. Fitorja jonë është e PD. Madje as miqve të mi të ngushtë më pyesnin u thoja votoni 9 dhe jeni në rregull me mua. Ngjarja e  Elbasanit vërtetoi se ajo që ne denoncim ishte e vërtetë, diku banditë dhe diku zyrtarë paguanin para për të mbledhur karta identiteti e vëtetoi Elbasani. Grupet e mbrojtjes së votës, pas Elbasanit dhe Dibra, u kap edhe aty një makinë që bënte të njëjtën gjë, kjo ka ndodhur në të gjithë Shqipërinë. U vërtetua mashtroi drejtoi i policisë. Këtu kemi dyfish krim, jo vetëm atë elektoral, por edhe implikimin e policisë. Mashtroi publikisht drejtoi i policisë. Ndodhi edhe ajo e Maqellarrës, policia tentoi njëherë të bllokonte makinën, pastaj ta merrte. Këmbëngulën demokratët aty dhe doli që ishin paratë,” tha Paloka./ Opinion.al

Pas