Rajoni

Mbi 2 mijë raste të reja me Covid dhe 15 viktima në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:07 - 28/07/21 |
Opi Nion

Në Greqi janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 2 874 raste, teksa kanë humbur jetën 15 persona.

Sipas raportit të 24 orëve të fundit në gjendje të rëndë vijojnë të jenë 144 pacientë.

Numri i përgjithshëm i rasteve në Greqi që nga fillimi i pandemisë është 485,015, ndërsa janë regjistruar 12,926 vdekje.

Ndërkohë, mosha mesatare e rasteve të të infektuarve është 41 vjeç (diapazoni 0.2 deri 106 vjeç), ndërsa mosha mesatare e vdekjes është mbi 78 vjeç.

Pas