Aktualitet

“Mbeturina të Partisë së Punës”, Deputeti i PD-Ramës:Ke prejardhje të një xhelati


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:58 - 07/10/21 |
Opi Nion

Deputeti i PD-së, Tomorr Alizot në një prononcim për media, ka komentuar deklaratën e kryeministrit Rama që i quajti deputetët e opozitës mbeturina të Partisë së Punës.

Alizoti tha se kryeministri Rama është pinjolli i Partisë së Punës, pasi sipas tij babai i tij, Kristaq Rama ka qenë anëtar i Byrosë Politike.

“Me ngacmoi deklarata e kryeministrit i cili tha se “PD ka marrë tiparet e Partisë së Punës”. Ca gjera mund të qëndrojmë dhe ca gjëra jo. Njeriu që nga ana biologjike ka prejardhje të një xhelati, i biri i Kristaq Ramës dhe nipi i Kolekës, bridhte në rrugët e Bllokut, kur ne vuanim burgjeve, dhe vishte çorapet e kuqe. Partinë e Punës e ka njohur ai më mirë se kurrë.  Ai duhet të ndihet krenar që është pinjoll i partisë së punës. Parti e punës është Kristaq Rama,  Spiro Koleka.  Ai foli për veten e tij, partia e punës është Kristaq Rama dhe Spiro Koleka. Ai ka ikur të shëtisë, dhe të merret me punë boshe. I vetmi individ është se i dalin shokët në televizion dhe i bëjnë moral”, –tha Alizoti.

Më tej, ai tha se duhet të vijojnë protestat kundër qeverisë, pasi sipas tij Shqipëria është vendi me padrejtësi të mëdha.

“Shqipëria nuk duhet të reshtë së protestuari sepse është vendi me padrejtësitë të mëdha. Nëse në botë sfidat e mëdha janë mjedisi apo teknologjia në këtë vend sfida është uria.  Opozita bëhet të bëjë më shumë protestë, unë jam për protestë maksimale ndaj një njeriu të tillë. Për mendimin tim PD duhet të jetë në pararojë të protestave. Ka protestuar kur i ati i Kryeministrit ishte anëtar i Byrosë Politike të Partisë së Punës”,  tha ndër të tjera Alizoti./Opinion.al

Pas