Aktualitet

“Mbështetje totale për protestën e 12 Nëntorit”, Meta reagon pas deklaratës së BerishësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:16 - 26/10/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së Berishës i cili njoftoi protestën e opozitës që do të zhvillohet më datë 12 nëntor.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruan se partia që ai drejton mbështet totalisht protestën e 12 nëntorit të cilën e ka cilësuar si madhështore. Sipas Metës koha e demokracisë po vjen.

“Mbështetje totale për protestën madhështore të 12 Nëntorit! Shqiptarët më të bashkuar se kurrë drejt Referendumit dhe Primareve! Koha e Demokracisë direkte po vjen!”-shkruan Meta.

Pas