Aktualitet

Mbështetësit hynë në seli, Kim: Nxitësit e dhunës do mbajnë përgjegjësi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:48 - 08/01/22 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, ka reaguar ashpër për situatën që është krijuar në PD.  Kim iu ka bërë thirrje organizatorëve të protestës që të refuzojnë dhunën dhe të bëjnë thirrje për qetësi. Sipas saj ata që nxisin dhunën ose minojnë sundimin e ligjit do të mbahen si përgjegjës.

“Shtetet e Bashkuara janë thellësisht të shqetësuara me rritjen e tensioneve në ndërtesën e selisë së Partisë Demokratike dhe përdorimin e forcës nga protestuesit. U bëjmë thirrje organizatorëve të protestës që të refuzojnë dhunën dhe të bëjnë thirrje qetësi. Ata që nxisin dhunën ose minojnë sundimin e ligjit do të mbahen përgjegjës”, thuhet në deklaratën e Yuri Kim./Opinion.al

Pas