Bota

Mbështetësi i ISIS vret 4 persona në qendrën tregtare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:57 - 22/03/22 |
Opi Nion

Janë 4 viktimat, ndër to dy gra 30 dhe 40-vjeçare, e një sulmi në një qendër tregtare të qytetit izraelit të Beershevës. Sulmi sipas personelit të urgjencës që u thirr në vendngjarje, ka ndodhur nga një person i armatosur vetëm me një thikë.

Personi ishte një 34 vjeçar, Mohammad Ghaleb Abu al-Qi’an, që dyshohet si mbështetës i hershëm i organizatës terroriste ISIS.

Sulmi i papritur ka plagosur dhe disa persona të tjerë.

Kameat e qendrës tregtare po i tregojnë hetuesve dinamikën e sulmit të atentatorit, që u vra nga rojet e qendrës tregtare.

Pas