Bota

Forcat ruse bombardojnë spitalin e fëmijëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:25 - 22/03/22 |
Opi Nion

Shërbimi Shtetëror i Emergjencave të Ukrainës njofton se një spital për fëmijë në rajonin e Luhanskut është shënjestruar nga forcat ruse.

Shtatë fëmijë dhe 15 të rritur, përfshirë mjekë u evakuuan nga spitali pasi çatia mori flakë. Spitali është në qytetin e Severodonetsk, në rajonin Luhansk të Ukrainës lindore.

Nuk është hera e parë që forcat ruse kanë në shënjestër spitalet ukrainase. Më herët, u bombardua një maternitet në Mariupol.

Pas