Aktualitet

Mbërrijnë 4 kërkesa për sekuestro pasurie në SPAK


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:12 - 20/02/20 |
Opi Nion

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) dërgon në gjykatë 5 dosjet e para të Operacionit Forca e Ligjit.

Bëhet fjalë për sekuestrimet e pasurisë së personave të akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Jani Prengës dhe  Lulzim Berishës. Për këtë të fundit sipas burimeve është kërkuar sekuestrimi vetëm i një automjeti të blinduar.

Konkretisht, SPAK kërkon miratimin nga Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar për sekuestron e një banese 3 katëshe në Shkodër, tre  banesave  2 katëshe në Shkodër,  një automjeti “Mercedez Benz” i 2012, një automjeti “BMW” i blinduar, tokë arë në Shkodër me sipërfaqe 1541 metra katrorë dhe një trualli 350 metër katrorë po në Shkodër.

Ndërkohë, SAPK shprehet se po vlerëson dhe raste të tjera që janë referuar nga Policia e Shtetit./ Opinion.al

Pas