Aktualitet

Mbërrijnë 12,870 doza të vaksinës Pfizer në ShqipëriBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:35 - 17/05/21 |
Opi Nion

12,870 doza të vaksinës Pfizer kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në Shqipëri.

Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Edi Rama përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”.

Rama shkruna se deri më tani në vendin tonë kanë mbërritur në total 773 mijë doza vaksinash.

“Aeroporti “Nënë Tereza” – Sapo kanë mbërritur edhe 12,870 doza të vaksinës Pfizer, duke e çuar në mbi 773 mijë sasinë e vaksinave të ardhura deri tani në Shqipëri”-shkruan Rama.

Javët e fundit në vendin tonë është ulur ndjeshëm numri i viktimave dhe rasteve me COVID-19. Sot ministria e Shëndetësisë njoftoi se humbën jetën 3 persona, teksa u shënuan 17 raste me COVID-19.

Pas