Sport

Mbappe refuzon të rinovojë kontratën me PSG


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:32 - 21/07/21 |
Opi Nion

Duket se Kylian Mbappe nuk dëshiron që të jetë më lojtari i PSG. Futbollisti ka refuzuar tre herë rinovimin e kontratës me skuadrën franceze.

Ditën që Kombëtarja Franceze doli nga Europiani, Mbappe njoftoi drejtuesit e PSG që nuk do të rinovonte kontratën që përfundon verën e ardhshme.

Klubi parizien është duke bërë më të mirën e mundshme për bërë bashkë një skuadër konkurruese, të aftë për të fituar Champions League.

Sergio Ramos, Gianluigi Donnarumma, Georginio Ëijnaldum dhe Achraf Hakimi i janë shtuar grupit të futbollistëve. Pritet një lëvizje edhe për Paul Pogba.

Mbappe ka komunikuar me zyrtarët që do të qëndrojë të luajë edhe sezonin e fundit të kontratës dhe të largohet verën e ardhshme.

Sipas mediave,  Mbappe po pret që Real Madrid të nisë ofertën zyrtare në këtë moment vendimtar të karrierës.

Pas