Aktualitet

Manastirliu tregon sa vaksinime anti-COVID janë kryer në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:29 - 21/07/21 |
Opi Nion

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerat Manastirliu njofton se që nga fillimi i fushatës së vaksinimit kundër COVID-19, në vendin tonë janë kryer mbi 1 milion e 90 mijë vaksinime.

Nëpërmjet një postimi në faqen e saj zyrtare në “Facebook”, ministrja shkruan se vetëm përmes vaksinimit mund të mbrojmë veten nga koronavirusi dhe të tjerët.

Ditët e fundit në vendin tonë janë rritur rastet me COVID-19, ndërkohë që prej disa javësh nuk janë shënuar viktima.

Postimi i Manastirliut

Vaksinim Vaksinim Vaksinim

Më shumë se 1 milion e 90 mijë vaksinime janë kryer që prej fillimit të këtij procesi jetik Vetëm përmes vaksinimit mund të frenojmë përhapjen e #Covid19, duke mbrojtur veten dhe njerëzit e dashur./ Opinion.al

Pas