Sport

Mbape nuk rinovon kontratën me PSG


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:43 - 11/12/19 |
Opi Nion

Kilian Mbape ka vendosur që të mos rinojë kontratën me skuadrën e PSG-së. Lajmi është bërë i ditur nga “Marca”, e cila shkruan se 20-vjeçari ka refuzuar që të firmos rinovimin.

Kontrata mes Mbape dhe PSG skadon në verën e vitit 2022, por duket që Mbape ka dhënë një paralajmërim të qartë se po synon largimin nga ky ekip.

Tomas Tuhel ka folur për këtë dje dhe në ndeshjet kundër Nantës dhe Monpelies, teksa e ka zëvendësuar për shkak të paraqitjes jo të mirë.

Leonardo i ka propozuar Mbape-së një kontratë prej 25 milionë eurosh deri në vitin 2025, por ai ka vendosur që të mos rinovojë më me PSG./ Opinion.al

Pas