Aktualitet

Masat anti-COVID, Rama: E dimë mirë atë që bëjmë, nuk biem në kurthin e…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:24 - 28/05/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me masat anti-COVID. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se Shqipëria është në krye të klasifikimit në Europë për uljen e nivelit të infektimeve e të humbjeve të jetës.

Teksa flet për orën policore, Rama shkruan se nuk duhet të krahasohemi me vendet e tjera dhe qeveria e di “mirë atë që bën”.

“Kush bën krahasime me vendet e tjera për orën policore antiCovid, të mos harrojë se prej disa kohësh tanimë jemi në krye të klasifikimit në Europë për ultësinë e nivelit të infektimeve e të humbjeve të jetës! Dmth e dimë mirë atë që bëjmë dhe nuk do të biem në kurthin e euforisë!”-shkruan Rama./Opinion.al

Pas