Sport

Marash Kumbulla, drejt Juventusit?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:39 - 06/06/20 |
el ida

Marash kumbulla mund të vishet bardhezi. Duket se Juventus ka parakaluar Interin dhe Lazion në garën për yllin e ri shqiptar, Marash Kumbulla.

Sipas mediave fqinje, bardhezinjtë kanë arritur akordin me Hellas Verona, për blerjen e mbrojtësit që ishte një prej zbulimeve më të mëdha të sezonit në Serie A, por edhe në futbollin europian.

Kampionët e Italisë do të paguajnë 32 milionë euro për Kumbullën, të cilin e pret kontrata 5-vjeçare. Tashmë pritet vetëm zyrtarizimi i marrëveshjes, me mbrojtësin 20-vjeçar që do të bëjë hapin e madh në karrierë.

Marash Kumbulla ka bërë një sezon të shkëlqyer me Veronën dhe tërhoqi interesimin e disa klubeve në Serie A, si Juve, Inter, Napoli por edhe Chelasea në Premierleague, apo Lyon në Francë.

Nga performancat e tij më të mira ka qenë edhe ndeshja me Juventusin ku Kumbulla duhet të mbulonte argjentinasini Paulo Dybala, detyrë të cilën e kreu me sukses./Opinion.al

Pas