Rajoni

Maqedoni e Veriut/ Mbi 1 mijë raste me COVID-19, shënohen dhe 15 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:52 - 18/08/21 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 1 mijë e 81 raste të reja me COVID-19.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 15 viktima janë regjistruar së fundmi teksa 91 pacientë janë shëruar gjithashtu.

Shkupi vijon të jetë ‘epiqendra’ e rasteve të reja me 314, ndjekur nga Gostivari me 187 dhe Tetova me 160./Opinion.al

Pas