Rajoni

Maqedoni e Veriut, 11 viktima dhe 468 raste të reja nga COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:09 - 02/10/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut kanë publikuar bilancin e 24 orëve të fundit të pandemisë në këtë shtet.

Sipas autoriteteve këtë të shtunë kanë humbur jetën si pasojë e COVID 11 qytetarë. Gjatë orëve të fundit në shtetin fqinju janë shësnuar 468 raste të reja.

Po ashtu, 284 pacientë kanë fituar betejën me COVID-19 gjatë 24 orëve. Vendi fqinj vijon me vaksinimin masiv teksa shifrat mbeten konstante në krahasim me muajt e kaluar.

Pas