-U tha në Opinion

Mandija: Nuk e kam besuar që liderë të së djathtës të blindohen në mure hekuri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:47 - 28/03/22 |
Opi Nion

Avokatja Ledina Mandija, e cila është edhe anëtare e grupit të rithemelimit, ka treguar në emisionin “Opinion” ku mbrëmjen e sotme ishte e ftuar që këto mure të blinduara kanë qenë arsyeja se pse anëtarësia e PD u irritua më 8 Janar.

Ajo u shpreh se u befasua kur ka parë që pas dërrasave kanë dalë muret e hekurit.

 “Të sqaroj unë meqenëse jam anëtare e grupit të rithemelimit dhe kam qenë në datën 8 Janar aty. Me thënë të drejtën jam befasuar në datën 8 Janar ku pas dërrasave dolën muret e hekurit dhe aty u irritua anëtarësia e PD kur pa mure hekuri dhe ishte e turpshme. Nuk e kam besuar që persona të rinj në moshë që pretendojnë liderë të së djathtës të blindohen me mure të tilla hekuri. Zoti Gazi Bardhi ka thënë që po bëjmë lyerje dhe mure gipsi. Që të ishte në atë pikë nuk e di”, tha Mandija.

Pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për miratimin e statutit të Kuvendit të 11 Dhjetorit të iniciuar nga Sali Berisha, Komisioni i Rithemelimit ka nisur punën për normalizimin e selisë së PD-së. Ditët e fundit janë bërë publike pamjet e heqjes së dyerve të blinduara, të cilat ishin të vendosura disa ditë përpara protestës së 8 Janarit.

Pas