Aktualitet

Manastirliu publikon shifrat, sa është numri i të vaksinuarve në vend


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:01 - 08/05/21 |
Opi Nion

Shqipëria vijon fushatën e vaksinimit ndaj Covid 19, ndërkohë që sipas Ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu gjatë 24 orëve të fundit janë vaksinuar 11.073 persona.

Sipas shifrave zyrtare, numri total i vaksinimeve që janë kryer në vend ka arritur në 596.766, ndërsa aktualisht vaksinimet kryhen me vaksinat Astra Zeneca, Sinovac, PfizerBiontech dhe vaksinën ruse SputnikV./Opinion.al

Pas