Aktualitet

Manastirliu publikon shifrat, ja sa vaksinime janë kryer sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:43 - 03/04/21 |
Opi Nion

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se ditën e sotme janë kryer 13.010 vaksinime në të gjithë vendin.

Ndërkohë bëhet me dije se që nga fillimi i fushatës “Shqipëria buzëqesh” janë vaksinuar në total, 185 496 qytetarë.

Sipas ministres, fushata e vaksinimit “Shqipëia buzëqesh”  po ecën me hapa të shpejta dhe të sigurta. Kujtojmë së para dy javësh ka nisur vaksinimi masiv për të moshuarit mbi 70 vjeç, teksa ditën e djeshme janë vaskinuar gazetarët e terrenit dhe operatorët. Kurse sot efektivët e policisë./Opinion.al

Pas