Aktualitet

Mali i Zi në NATO, nisin negociatat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:34 - 02/12/15 |
b.f

TIRANË- NATO i ka bërë ftesë për anëtarësim, shtetit fqinj, Malit të Zi, duke i hapur rrugë negociatave të anëtarësimit.

Sakaq ky vendim është përshëndetur nga Partia Demokratike e cila deklaron se “ky është një vendim historik, jo vetëm për Malin e Zi, por për të gjithë Ballkanin Perëndimor për të përmbushur vizionin e një Evropë të bashkuar, të lirë dhe në paqe”.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas