Kronikë

Makina doli nga rruga dhe u përplas me murin, detaje nga aksidenti në Lezhë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:15 - 25/12/21 |
Opi Nion

Kanë dalë të tjera detaje nga aksidenti që u mori jetën dy të rinjve në rrugën e Tales në Lezhë. 24-vjeçari Kristajn Margjoni ka qenë duke shoqëruar të fejuarën e vëllait të tij,  16-vjeçaren me inicialet A.A., ndërsa makina ka dalë nga rruga është përplasur me murin e një banese duke e shembur atë.

Mjeti ka hyrë në oborrin e shtëpisë dhe është dëmtuar rëndë. Për pasojë dy të rinjtë kanë ndërruar jetë në vend, ndërsa dyshimet e para e lidhin aksidentin me shpejtësinë e lartë dhe lagështinë në rrugë./Opinion.al

Pas