Kronikë

Makina bie në humnerë/ Shpëton gruaja dhe fëmija , burri ende i bllokuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:13 - 07/06/20 |
Al Do

Një aksident automobilistik ka ndodhur ditën e sotme në aksin Qafë Mali-Bajram Curri, pranë fshatit Dardhë të Pukës.

Shkaqet e aksidentit nuk dihen ende por makina tip “Mercedes Benz” ka rënë në humnerë. Brenda saj po udhëtonin tre persona, mes të cilëve një grua dhe një fëmijë.

Për fat të mirë gruaja dhe fëmija i kanë mbijetuar përplasjes dhe janë dërguar në Spitalin e Pukës, ku janë jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkaq shërbimet e Zjarrfikeses Pukë po punojn për nxjerrjen e tij nga automjeti të burrit me iniciale M.P.

Më datë 07.06.2020, rreth orës 11:45, në fshatin Dardhë, Pukë, një mjet ka humbur kontrollin dhe dalë nga rruga për pasojë janë lënduar  një grua me një fëmijë të cilët janë jashtë rreziku për jetën dhe ndodhen në Spitalin Pukë

Gjithashtu nga Informacionet paraprake mesohet se ndodhet dhe një person, shtetasi M. P. në automjet, dhe shërbimet e Zjarrfikeses Pukë po punojn për nxjerrjen e tij nga automjeti

Në vendin e ngjarjes ndodhen shërbimet e policisë dhe grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje”, njofton policia. /Opinion.al

Pas