Kronikë

Makina bie 100 metra në humnerë, humb jetën një person në Rrugën e Kombit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:23 - 19/05/22 |
Opi Nion

Një aksident është shënuar mëngjesin e kësaj të enjte në Rrugën e Kombit. Mësohet se një person ka humbur jetën, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur.

Aksidenti i rëndë ka ndodhur pranë fshatit Kolsh në Kukës. Makina ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga, ku për pasojë ka përfunduar në një humnerë.

Raportohet se dy të rinj nga Tropoja, po udhëtonin nga Tirana drejt Kukësit. Makina e tyre tip “Benz” ka rënë 100 metra në humnerën poshtë rrugës.

Shkak i aksidentit deri më tani dyshohet se ka qenë pakujdesia dhe manovrimi i gabuar i shoferit pasi nuk janë vënë re gjurmë frenimi në asfalt.

Pas